MAGICOLOR PORADNA

Dobrý den, chci kreslit na textil. Jsou Vaše barvy k tomuto účelu vhodné?

Pokud požadujete zcela ostrou konturu, která se po kresbě "nerozpije", pak barvy Magicolor nedoporučujeme pro kresbu použít. Pochopitelně lze barvami kreslit, ale kontury budou neostré a budou zasahovat do okolí v řádu několika milimetrů. Naše barvy jsou primárně určeny k obarvování textilu. Ať už jednobarevnému celoplošnému nebo vícebarevnému - např. batika.

Dobrý den, mám dotaz ohledně barvy MAGICOLOR - NA TEXTIL - ZA STUDENA - TIE-DYE, jaká je její krycí schopnost? Dá například aplikovat červená barva na tmavě šedou látku? Děkuji za odpověď S pozdravem Zuzana H.

Při barvení textilu nelze dost dobře hovořit o krycí schopnosti. Žádné barvy na textil, vyjma těch, které tvoří vrstu a slouží spíše pro malování, nepřekrývají původní barvu, ale způsobují prolnutí obou barev a výsledná barva je vždy směsí všech barev, které do procesu barvení vstupují. Převáží ta, která je opticky sytější a bude potlačena ta, která měla pastelovější odstíny.
Vždy záleží na sytosti původní barvy. Tzn. aplikujete-li červenou barvu na bílou látku výsledná červená bude odlišná od červené, která je aplikována na látku šedou. Zde vstupuje faktor šedé barvy, tzn. červená bude opticky tmavší než na textilu bílém.
Doporučujeme výsledný odstín vždy předem odzkoušet na malém kousku materiálu. Jen tak přesně zjistíte jak bude výsledný odstín vypadat.

Je možné barvama na textil obarvit jednobarevně starší džíny?
S pozdravem Michaela Š.

Barvy za studena nejsou primárně určeny na celoplošné barvení, ale spíše k tvorbě barevných přechodů, vícebarevné batiky apod... Nicméně dle našich zkušeností je možné i barvami MAGICOLOR - NA TEXTIL - ZA STUDENA - TIE-DYE obarvit textilii jednbarevně. Je však nutné dbát na to, aby látka byla opravdu dostatečně prosycena ve všech místech a záhybech. Vhodné je aplikovat barvu až do chvíle kdy látka již barvu přestane absorbovat a začíná protékat. Poté látku i s přebytečnou barvou zabalit do mikroténové folie a nechat odležet dle návodu.

Dobrý den, mám dětské růžové lehátko, které bych chtěla obarvit na tyrkysovou, myslíte si, že je to možné? Nevím, o jaký se jedná materiál, ale jediné co výrobce uvádí na pracích symbolech a jediné co není přeškrtnuté je ruční praní. Jak byste postupovali? Nebo mám raději zvolit jinou barvu? Nevím jak chytají a nechci lehátko znehodnotit.
Lenka P.

Výrobce doporučuje pouze ruční praní. Barvení vařením se nejeví jako nejvhodnější, proto doporučujeme barvu Magicolor na textil - tyrkys pro barvení za studena, která obarví většinu přírodních textilií. Vzhledem k tomu, že chcete barvit materiál již obarevný vysledny odstín může záviset na intenzitě původní barvy. Nový odstín se může  lišit od standardního tyrkysu aplikovaného na látku bílou (nebo velmi světlou). Aby nedošlo k znehodnocení látky lehátka doporučujeme výsledný odstín předem odzkoušet na malém kousku materiálu, který není umístěn příliš viditelně.
Pokud použijete odstín  tmavší barvy, bude překrytí původního odstínu lepší.

Při barvení papírových ruliček neobarví barvičky i vanu ? Ruličky barvím v misce, kterou mám položenou ve vaně a občas to trošku zacákám okolo. Nerada bych si obarvila i vanu.
S pozdravem Hedvika D.

Barvy jsou na vodní bázi a lze je z hladkého smaltovaného povrchu vany snadno vodou omýt.  Toho se nemusíte obávat. Jen doporučuji nenechat barvu, která ukápne zaschnout. A to především v případě řady "Krycí". Ale i pokud by se náhodou stalo, že barva zaschla, nebude problém ji odstranit pomocí mechanického odstranění (kartáč apod...) a běžného čističe.

Mohu barvu MAGICOLOR NA PAPÍR použít k barvení papírových ruliček?
Dana M.

Ano je to možné. Nicméně vhodnější barvou je MAGICOLOR koncentrované mořidlo na papírový pedig KONCENTRÁT nebo SUPERKONCENTRÁT. Barva na papír je určena pro použití na nepotištěný papír nebo rozmixovanou papírovou hmotu, kterou obarví na požadovaný odstín v závislosti na naředění.
Pokud chcete na ruličkách zakrýt podkladní tisk doporučujeme barvy Na papírový pedig řady "Krycí".

Při barvení papírových ruliček barvou MAGICOLOR KONCENTRÁT nebo SUPERKONCENTRÁT mohu sušit ruličky přeskládané přes sebe? Nedojde k jejich slepení?
Petra P.

Ruličky se při sušení mohou bez problému dotýkat. Nedochází ke slepení.

Líbí se mi, že je manipulace s barvami na textil je tak jednoduchá, ale těžko se věří tomu, že nepotřebují žádnou fixaci - jak je to možné?
Jana D.

Naše barvy opravdu fixaci nepotřebují, byť se to může zdát neuvěřitelné. Receptury našich barev jsou k tomuto účelu speciálně vyvinuty, aby zabezpečily snadnost aplikace a maximální pohodlí pro uživatele. Jsou unikátní v tom, že fixace probíhá již během procesu barvení a proto barvy na textil není nutné po obarvení jakkoli dodatečně fixovat.

Jsou vaše barvy nebezpečné zdraví?
Hanka V.

Všechny naše produkty vyrábíme pochopitelně s maximálním ohledem na zdraví člověka, životní prostředí a ekologii. Proto žádný z našich výrobků neobsahuje nebezpečné chemické látky a není klasifikován jako nebezpečný.

Nevíte si rady? Zeptejte se na to, co Vás zajímá

Pokud máte jakékoli dotazy či připomínky ohledně kreativních barev MAGICOLOR, kontaktujte nás prosím. Jsme tu pro Vás, abychom Vám odborně poradili.

Odpověď bude zaslána nejpozději do 48h na uvedený kontakní email. V případě rozhodnutí, že charakter dotazu může být prospěšný a může pomoci i ostatním zákazníkům, bude také společně s odpovědí zveřejněn na našich stránkách.

Odeslat dotaz

  1. Jméno a příjmení *:

  2. Email *:

  3. Vzkaz *: